Виконання судових рішень

Виконання судових рішень є завершальною стадією судового провадження. Дана процедура вважається одним з найбільш важливих факторів у процесі врегулювання різних суперечок. Таким чином, щоб відновити власні порушені права недостатньо отримати позитивну відповідь з суду на вашу користь. Потрібно буде також виконати вказане рішення суду.

Виконання рішень суду, винесених в Україні, а також арбітражні рішення, незалежно від конкретної країни, є обов’язковим процесом для всіх учасників спору. Однак досить часто відбувається так, що сторона, яка програла відмовляється визнавати виконання суду. Це призводить до того, коли потрібно скористатися заходами примусового характеру, відкриваючи виконавче провадження.

Процедура виконання судових рішень, рішень інших органів або рішень іноземного суду на території України не має суттєвих відмінностей від виконання рішень, винесених національним судом. Даний процес здійснюється на підставі отриманого виконавчого документу. Виконання рішень іноземного суду передбачає дотримання однієї основної умови: арбітражне рішення або рішення іноземного суду обов’язково повинно бути визнаним в Україні.

Особливості виконання судових рішень

Щоб уникнути різних складнощів в процесі виконання виконавчих документів, рекомендується пам’ятати про декілька важливих особливостей:

  • Дотримання встановлених термінів. Законодавством про виконавче провадження передбачені певні терміни, актуальні для всіх учасників
  • Вимоги до виконавчого документу. Закон України «Про виконавче провадження» передбачає наявність реквізитів, які обов’язково повинні міститись в даному документі
  • Додаткові відомості. Крім виконання виконавчих документів, в заяві про відкриття виконавчого провадження, необхідно повідомити якомога більше відомої стягувачу інформації про сторону-боржника (відомості про майно, місце знаходження, перебування), подаючи її приватному виконавцю або в виконавчу службу

Виконання рішень суду або іншого органу є досить складною процедурою, з якою допоможе розібратися тільки кваліфікований і досвідчений фахівець. Саме з цією метою більшість стягувачів звертаються за допомогою до приватного виконавця.

Як звернутися за допомогою

  • Зателефонувати за вказаними на сайті номерами телефону;
  • Надіслати лист, у якому розповісти усі подробиці справи;
  • Особисто з’явитися в офіс, за вказаною на сторінці адресою, та особисто поспілкуватися з виконавцем.

Залишилсь запитання?